Autor Wątek: Symfony Open Loyalty  (Przeczytany 76 razy)

poniat

• Newbie
  • *
Symfony Open Loyalty
« dnia: Maj 11, 2018, 16:58:51 »
Czesc,

Zaczalem nauke Symfony od Open loyalty (Divante).
https://github.com/DivanteLtd/open-loyalty

Musze dodac swoje menu do wszystkich podstron, ale nie mam pojecia jak sie za to zabrac?

1. Czy mam rozszerzyc jakis bundle i dodac swoj kod html i css do glownego layout.html pliku?
2. Czy moge jakos rozszerzyc glowny plik layout przez twig?

Dzieki za podpowiedzi.

Valantir

• Hero Member
Odp: Symfony Open Loyalty
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2018, 17:14:26 »
Wiesz co, nie jest to chyba dobry sposób na naukę symfony. Bardziej polecałbym dokumentację i chociaż poczytać o samym frameworku. Założyć sobie jakiś swój projekt księgarni etc. i sobie go pisać wraz z dokumentacją. Jeśli chodzi o pytanie, to front jest tam postawiony na angularze, więc jeśli menu jest w nim generowane, to raczej tam powinieneś szukać. No chyba, że jest generowane po stronie backendu to powinieneś szukać w katalogu backend ale u mnie nie jest on widoczny (być może jest to projekt prywatny?). Nie znam po prostu tej platformy.

poniat

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2018, 22:35:16 »
OL jest oparty na frameworku: https://github.com/DivanteLtd/open-loyalty-framework Który jest dodadny jako biblioteka przez vendora. Muszę dodać statyczne menu. Kawałem html i kod css. Nic poza tym.

Jakieś dobre tutoriale polecasz do nauki Symfony?
Czy jest to prosty framework tj laravel czy zend? Idzie sie tego nauczyć w 2-3 dni?

Valantir

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 13, 2018, 21:22:49 »
Podstawy w 2-3 dni raczej tak - z formularzami może Ci wejść trochę dłużej. Zwłaszcza przy bardziej zaawansowanych formularzach. Ja uczyłem się z dokumentacji.