Autor Wątek: Czasy wykonania projektów w Symfony  (Przeczytany 307 razy)

213534

• Newbie
  • *
Czasy wykonania projektów w Symfony
« dnia: Marzec 25, 2017, 20:14:13 »
Witam,
niedawno zaprzedałem duszę korporacji. Będę się za to smażył w piekle  ;)

Mianowicie chodzi o to że miałem własną firmę i jakieś tam kontakty do zleceniodawców. Jednak przyszedł taki etap w życiu że zachciało mi się ustabilizować i trafiłem do małej korporacji. Poziom patologi technicznej jaki tam spotkałem mnie przeraził. Ale jeszcze bardziej przeraziły mnie terminy wykonania projektów.
Nie wiem czy to ja jestem takim beznadziejnym programistą pomimo wcześniejszych sukcesów, czy to ta korporacja jest oderwana od rzeczywistości. A może chodzi po prostu o to że piszę profesjonalnie, zamiast na "odpierdol" tak jak reszta ekipy (zlewają nawet walidację).

Miałbym prośbę do kolegów z branży o ocenę tej sytuacji. Chodzi mi o przybliżone określenie ile dalibyście dni na wykonanie następującego projektu. Zakładam że frontend (twig, JS, CSS) zrobi kto inny, backend będzie zrobiony oczywiście w symfony. Natomiast programista będzie średnich umiejętności, ale z niezłą znajomością Symfony.
Wytyczne:
- 50 podstron (zarządzanie swoim profilem, wyświetlanie i edycja encji)
- 20 entity połączonych relacjami, po kilka obiektów w obiekcie
- w sumie jakieś 250 pól w entity
- kilka formularzy obsługujących większość encji, dużo pól typu collection
- walidacja na wszystko ale bez regex, trochę bardziej zawiłych zależności dopisanych ręcznie
- API zewnętrzne, obsługujące 75% entity, czyli jakieś 15 funkcji

API możecie pominąć bo to trochę za mało sprecyzowane.
Proszę o luźną dyskusję, w ile dni dałoby się to wykonać. A może raczej, ile Wam daliby czasu na wykonanie takiego projektu.

Valantir

• Hero Member
Odp: Czasy wykonania projektów w Symfony
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 25, 2017, 21:18:59 »
Piszesz mimo wszystko bardzo ogólnikowo... Ciężko ocenić ile czasu by zajęło napisanie "APO zewnętrzne obsługujące 75% encji" bez konkretnych wytycznych co do samych encji...

P.S. Dlatego omijam korporacje, a zwłaszcza outsourcing... - szkoda nerwów i ogólnie zdrowia...