Autor Wątek: zamykanie wątków - propozycja  (Przeczytany 8250 razy)

tkoomzaaskz

• Newbie
  • *
    • blog symfony world
zamykanie wątków - propozycja
« dnia: Maja 19, 2011, 15:01:49 »
Na forach technicznych czasami robi się tak, że jak ktoś udzieli odpowiedzi na zadanie pytanie/rozwiąże problem, autor wątku dodaje do tytułu prefiks "[solved]", "[fixed]" albo coś w podobie. Dzięki temu "starsi" programiści, przeglądając wątki w celu pomocy komuś, nie tracą niepotrzebnie czasu na przeczytanie wątku w którym problem został już rozwiązany. Co o tym sądzicie? Mi się wydaje przydatne (np. jako punkt w regulaminie)  - w nadziei że forum się rozbuja ;)

kuba

• Administratorzy
  • Full Member
    • Jakub Zalas
Odp: zamykanie wątków - propozycja
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 19, 2011, 16:31:56 »
Na forach technicznych czasami robi się tak, że jak ktoś udzieli odpowiedzi na zadanie pytanie/rozwiąże problem, autor wątku dodaje do tytułu prefiks "[solved]", "[fixed]" albo coś w podobie. Dzięki temu "starsi" programiści, przeglądając wątki w celu pomocy komuś, nie tracą niepotrzebnie czasu na przeczytanie wątku w którym problem został już rozwiązany. Co o tym sądzicie? Mi się wydaje przydatne (np. jako punkt w regulaminie)  - w nadziei że forum się rozbuja ;)

Jestem za.

Może jakaś propozycja polskiej wersji 'fixed' lub 'solved'? Skoro jesteśmy polskim forum... :)

Jak proponujecie używać funkcji "Zamknij wątek"?

magnok

• Newbie
  • *
Odp: zamykanie wątków - propozycja
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 19, 2011, 17:01:46 »
Zamykanie wątków to jednak myślę co innego niż otagowanie go [SOLVED], na początek myślę, że wystarczy to wrzucić w regulamin choć nie widzę tego by sami użytkownicy od siebie edytowali tytuły. Przydałby się przycisk [SOLVED] dodający z automatu takiego taga ale nie znam SMF więc nie wiem czy takie coś istnieje.

P.S. Ja jestem za  SOLVED w oryginale :)