Autor Wątek: REST - prośba o wyjaśnienia  (Przeczytany 5322 razy)

m_iwanicki

• Newbie
  • *
REST - prośba o wyjaśnienia
« dnia: Luty 20, 2014, 10:20:26 »
Witam,
chciałem pouczyć się REST Api w Symfony2.

Proszę o drobne wyjaśnienie bo nie do końca rozumiem jak to działa w Symfony.

Tworze jakiś przykładowy web service np. pobierający dane użytkownika. Proszę powiedźcie mi czy metoda taka musi generować jakiś szablon z widokiem czy to powinno zostać zwrócone jako JSON.
Zakładam, że format zwracanych danych może być inny niż JSON ale konkretnie chodzi mi o ten format.
Zrobiłem taki przykładowy serwis ale krzyczy mi że nie może znaleźć szablonu. Oglądałem różne przykłady w necie i nie widziałem aby ktoś generował szablon, zawsze wyniki zwracane były w postaci tablicy JSON.
Pytanie drugie czy takiego przykładowego RESTA da się wywołać w przeglądarce czy tylko w cmd ?

l3l0

• Administratorzy
  • Full Member
    • l3l0 blog
Odp: REST - prośba o wyjaśnienia
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2014, 09:48:51 »
No cześć,

Serwis powinnen zwrócić jsona, xmla albo każdą inną reprezentacje zasobu. Można do tego użyć mechanizmu content negotiation
Twoje pytanie dotyczy implementacji która może być różna możemy używać szablonów albo innych mechanizmów w Symfony (np zwracać JsonResponse).
Ogólnie można powiedzieć że akcja symfony powinna zwracać obiekt Response - jeżeli wyświetlasz szablon tak naprawdę tworzony jest obiekt Response na podstawie szablonu i ten obiekt zwracany jest z akcji. Możesz ten Response wygenerować w inny sposób.

Dobrym pomysłem jest sprawdzenie FOSRestBundle który dużo rzeczy załatwia za nas. Polecam zapoznanie się z dokumentacją.

Pozdrawiam l3l0