Polska Społeczność Symfony - Forum

Framework => Dyskusje => Wątek zaczęty przez: utf-8 w Marca 30, 2016, 15:57:43

Tytuł: Controller z widokiem a Controller dla żądań POST
Wiadomość wysłana przez: utf-8 w Marca 30, 2016, 15:57:43
Chciałbym zapytać bardziej doświadczonych jak robicie kontrolery w swoich bundle.
Otóż problem jest następujący:
W większych aplikacjach zachodzi potrzeba masowego korzystania z formularzy. W tym cząsto formularzy z metodą POST. Ponieważ ilość danych jest zbyt duża lub zawiera nieakceptowane przez GET znaki.
Z tego powodu stosuję podwójne typy klas Controller. Jedne generują zwyczajnie widoki, a drugie przetwarzają formularze wysłane za pomocą POST. Ewentualnie wyciągają dane z POST i generują odpowiednie zapytanie GET.

Czy takie podejście jest właściwe? Czy nie ma jakiegoś sposobu aby uporządkować Controller-y w katalogu? Ostatnio zrobiło mi się kilkanaście klas Controller. I nawet dopisywanie w nazwie odpowiedniego przedrostka, niezbyt je porządkuje i ciężko się połapać.
Tytuł: Odp: Controller z widokiem a Controller dla żądań POST
Wiadomość wysłana przez: Valantir w Marca 30, 2016, 16:25:56
Jak to generujesz dwa typy kontrolerów? :O
W takim razie dziel projekt na bundle... to one będą miały odpowiednie dla siebie kontrolery. Nie wiem co masz na myśli z tymi dwoma typami
Tytuł: Odp: Controller z widokiem a Controller dla żądań POST
Wiadomość wysłana przez: utf-8 w Marca 30, 2016, 18:03:49
Po prostu mam 2 kontrolery z kilkoma akcjami. Jeden pobiera rekordy z bazy i generuje widoki, drugi odbiera i przetwarza dane z żądań POST. Różnią się tylko przedrostkiem.
A na oddzielne bundle nie mogę za bardzo podzielić. Ponieważ cała baza danych jest połączona przez klucze obce. Więc dzielenie na osobne bundle to jakby pociąć całość na fragmenty. Zrobi sie jeszcze większy pierdolnik niż taki wysyp kontrolerów w jednym bundle.

Tak sobie myślę że mógłbym podzielić kontrolery na osobne foldery np folder Admin z AdminController i POSTAdminController. Ale może ktoś ma inny patent na ten problem. Bo na osobne bundle to nie mogę za bardzo tego rozłożyć.
Tytuł: Odp: Controller z widokiem a Controller dla żądań POST
Wiadomość wysłana przez: Valantir w Marca 31, 2016, 17:29:57
Nie wiem dlaczego miałbyś mieć "pierdolnik" - cały czas wyodrębniam pewne komponenty do bundle'i i jakoś nie widzę bałaganu :) jeśli nie dasz rady wyodrębnić kontrolerów, to może zrobić dwa bundle - Backend i Frontend? Lub Backend, Common i Frontend? Pomysłem jest też to o czym wspomniałeś - dzielenie kontrolerów w obrębie jednego bundle'a... - routingi też podzielić na katalogi - o ile jest ich dużo. To samo z widokami ale to chyba wiadomo.