Autor Wątek: Symfony w podkatalogu  (Przeczytany 75 razy)

RogerGlowacki

• Newbie
  • *
Symfony w podkatalogu
« dnia: Maja 25, 2020, 16:28:27 »
witam, czy może mi ktoś powiedzieć dlaczego w symfony plik głównego kontrolera (index.php) znajduje się w podkatalogu ("web" lub "public" dla sf5), a nie po prostu w katalogu głównym projektu?;
pytam ponieważ potrzebuję uruchomić aplikację w środowisku produkcyjnym w podkatalogu istniejącego serwisu (www.example.com/myapp/);
nie mogę więc skonfigurować katalogu root, ponieważ pod moim adresem istnieje już serwis, a wręcz zależy mi, aby aplikacja miała adres zbudowany jak w powyższym przykładzie;
problem by nie istniał, gdyby plik index.php aplikacji sf był w jej katalogu głównym, ale nie wiem czy to się da zmienić;

pytanie więc: jak poprawnie skonfigurować aplikację symfony znajdującą się w podkatalogu istniejącego serwisu?;

utf-8

• Jr. Member
  • **
Odp: Symfony w podkatalogu
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 31, 2020, 19:26:05 »
Robiłem tak kilka razy. Może zacznijmy od tego dlaczego symfony ma katalog public. Ponieważ w profesjonalnej aplikacji dostęp do plików projektu powinien być permanentnie zablokowany. A nie jakieś dzikie węże jak w wordpressie gdzie dodają w każdym katalogu index.php, ponieważ na niektórych serwerach listuje pliki. Nie mówiąc już o możliwości otworzenia np plików konfiguracyjnych w starszym symfony.

A jak postawić symfony np na wordpressie. W 2.8 robiłem to tak że wyciągałem katalog publiczny do katalogu głównego na serwerze. A resztę wrzucałem pod tym katalogiem głównym. Potem tylko trzeba było skonfigurować ścieżkę w pliku app.php czy jak tam sie nazywa to w różnych wersjach symfony. Aby szukał plikóœ symfony nie jeden a dwa katalogi niżej. I jeśli nie pokręciłeś nic z linkami i assets, to wszystko hulało.