Miesięczne archiwum: Lipiec 2011

Symfony2 Launch Party

W Gliwicach, przy siedzibie XSolve odbyło się całkiem udane Launch Party. Był grill z kiełbaskami, piwo i paluszki :-) Michał Pipa opowiadał o powstaniu projektu Symfony2 i przekonywał, że Symfony2 „rządzi„. Po prezentacji pozostało trochę czasu na piłkarzyki i rozmowy o projektach. Pojawiło się sporo osób, a dla tych, których nie było fotorelacja:

Symfony2: Nowa era frameworków… została rozpoczęta!

Dzisiejszy dzień jest wielkim dniem. Półtoraroczny wysiłek 250 osób z wielu krajów pod kierownictwem znanego z "części pierwszej" tej sagi Fabiena Potenciera zakończył się wydaniem stabilnej wersji Symfony2 - 2.0.0. Długo czekałem na tą chwilę, kiedy będę mógł w końcu spróbować swoich sił w pracy z finalną wersją, dlatego jako wielki fan symfony 1.x tym [...]

Symfony 2.0 wydane!

Dziś, 28go lipca 2011, wydano stabilną wersję Symfony 2. Czekaliśmy nieco dłużej niż planowano, ale było warto!

Symfony2 launch party też w Polsce!

W czwartek 28.07 swoją premierę będzie miała druga wersja frameworka Symfony! Spontaniczna akcja na blogu Symfony2 zaowocowała również organizacją imprezy w Polsce. Zapraszamy wszystkich związanych z Symfony, PHP na spotkanie przy grillu w siedzibie XSolve.  

Symfony2 Launch Party w Gliwicach

Jutro (28.07) o 17:00 odbędzie się Launch Party Symfony2. Imprezę organizuje software house XSolve wraz z agencją Chilid, a więcej można dowiedzieć się na blogu http://xlab.pl/2011/07/xsolve-poland-symfony2-launch-party/ Zapraszam! Ja tam będę :-)

Symfony2: Jeszcze jedno (ostatnie) RC

Symfony2 RC5 zostało nadmiernie zoptymalizowane. W środowisku deweloperskim strony ładowały się w pewnych warunkach ponad 30 sekund. Czytaj więcej »

Symfony2: Droga do stabliności

Finalna wersja Symfony 2.0 jest już prawie gotowa. W ciągu ostatnich kilku tygodni dokonano znaczących zmian. Stąd wczoraj wydano RC5. Już tylko tydzień dzieli nas od długo oczekiwanej stabilnej wersji 2.0. Wydanie następi w czwartek, 28 lipca 2011. Czytaj więcej »

symfony: Błąd: „Catchable fatal error: Argument 1 passed to sfForm::bind() must be an array, string given”.

Witajcie ponownie. Ostatnio pracuję nad pewnym projektem opartym o symfony, w związku z czym po raz kolejny mam okazję pomęczyć się trochę z jego wszystkimi zawiłościami. Dzisiejszy problem trochę mnie zdziwił, ponieważ nie spodziewałem się tego typu restrykcji ze strony frameworka, stąd też tradycyjnie szukałem błędu nie tam, gdzie powinienem. Na szczęście udało mi się [...]

O uruchomieniu Symfony2 na Debianie

Ostatnio Zend przestał mi już odpowiadać i postanowiłem przeprowadzić się na Symfony 2. Równocześnie pracę na Windowsie zamieniłem na Debiana. Jednak nim aplikacja działać trzeba ustawić kilka rzeczy.  

Linkdump #49: Symfonia symfony 1.x / Symfony2.

Pomimo raczej niezbyt odległej w czasie premiery stabilnej wersji Symfony2 wiele istniejących aplikacji zostało napisanych w pierwszej wersji tego frameworka i niestety przeniesienie ich na "dwójkę" nie jest możliwe z wielu powodów. W związku z tym, że pomimo tego, że ekscytujemy się nowymi możliwościami w kodzie, nadal musimy utrzymywać te starsze, dzisiejszy Linkdump chciałbym poświęcić