Miesięczne archiwum: Marzec 2011

Nowości w komponencie formularzy Symfony2

Refaktoryzacja formularzy to ostatnia z wielkich zmian i najbardziej oczekiwany pull request w Symfony2. Prace nie są jeszcze w pełni skończone, ale kod jest gotowy do połączenia z główną gałęzią. Jak tylko zmiany zostaną zaakceptowane (lub odrzucone) możemy spodziewać się wydania bety.

Nauka Symfony2 przez pisanie testów jednostkowych

Podczas Hacking Day na Symfony Live postanowiłem spróbować sił i po raz pierwszy napisać kilka testów dla Symfony2. Już od jakiegoś czasu jestem niemal fanatykiem TDD, a ostatnio mocno interestuję się BDD. Testy jednostkowe z pewnością nie są mi obce. Nie podejrzewałem jednak, że pisanie testów dla istniejącego kodu może sprawić tyle radości.Odkryłem też, że testowanie jest doskonałą metodą na naukę Symfony2.

Krótko o książce: “Symfony w przykładach”

W odpowiedzi na liczne pytania, poniżej chciałbym w kilku zdaniach przedstawić moją subiektywną opinię na temat najnowszej Polskiej książki dotyczącej Symfony Framework. Prezentowana książka wg rankingów Helion, jest obecnie jedną z najlepiej sprzedających się pozycji - numer 2 na liście bestsellerów. Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że z dość dużym dystansem podchodzę do tego typu pozycji - książki i materiały udostępniane na stronie projektu powinny w zupełności wystarczyć na początku przygody z Symfony.  

Krótko o książce: „Symfony w przykładach”

W odpowiedzi na liczne pytania, poniżej chciałbym w kilku zdaniach przedstawić moją subiektywną opinię na temat najnowszej Polskiej książki dotyczącej Symfony Framework. Prezentowana książka wg rankingów Helion, jest obecnie jedną z najlepiej sprzedających się pozycji – numer 2 na liście bestsellerów. Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że z dość dużym dystansem podchodzę do tego typu [...]

Poznawanie Symfony2 – cześć 1

Instalacja “Standard Symfony2″ ddistribution. Więcej informacji o instalacji na stronie symfony.com Teraz powinniśmy skonfigurować baze danych, możesz to sprawdzić na doctrine configuration

Inspiracje z Symfony Live 2011

Ostatnio miałem nie powtarzalną okazję przeanalizować prezentacje przygotowane na Symfony Live 2011 – konferencję Symfony która odbyła się w Paryżu. Na listę prezentacji udostępnionych na slideshare natrafiłem poprzez post @caefer-a oraz post Jakuba Zalasa. Postanowiłem napisać kilka słów o slajdach które przeczytałem.  

Symfony Live 2011

Piszę tego posta w drodze powrotnej z drugiej już, międzynarodowej konferencji Symfony Live. Do Paryża zjechało około 500 programistów z całego świata. Naliczyłem 8 osób z Polski (podejrzewam, że było nas więcej; zauważyłem, że Polacy słabo się integrują).

Symfony 2 – nowy początek

Jakiś czas temu zrobiło się głośno w środowisku programistów, piszących w Symfony na temat nowego wydania owego frameworka. W środę 2 marca rozpoczęła się konferencja na, której zostały zaprezentowane możliwości i rozwiązania nowej wersji oznaczonej numerem 2. Również została zaprezentowana …