Miesięczne archiwum: Luty 2011

Dokumentacja kodu Symfony przy użyciu narzędzia phpdoc

Czasem przychodzi konieczność wygenerowania dokumentacji przy użyciu narzędzia phpdoc, w tym celu należy najpierw utworzyć odpowiedni plik konfiguracyjny w folderze config, w strukturze folderów narzuconych przez symfony. Następnie tworzymy plik phpdoc.ini i wypełniamy go następującą treścią:  

Tydzień przed Symfony Live 2011

Został już tylko tydzień do tegorocznego Symfony Live w Paryżu. Już wiemy, że Symfony 2.0 nie ujrzy światła dziennego na konferencji. Możemy liczyć na stabilne API, jednak ostateczne wydanie planowane jest na koniec marca. Mimo to konferencja zapowiada się ekscytująco.

Doctrine2 i Symfony2

Wciąż poznaję Symfony2. Nadszedł czas na wybranie i przetestowanie ORMa. Symfony2 jest wystarczająco elastyczne, aby współpracować z praktycznie dowolnym (nowoczesnym) PHPowym ORMem. Równocześnie dostajemy rozsądną domyślną opcję w postaci Doctrine2.

Dependency Injection: Tworzenie usług z użyciem Buildera

W poprzednim rozdziale nauczyliśmy się używać klasy sfServiceContainer w celu zapewnienia przejrzystrzego interfejsu dla kontenera usług. W tym rozdziale, pójdziemy o krok dalej i nauczymy się używać klasy sfServiceContainerBuilder do opisu usług i ich konfiguracji w czystym PHP. Inne posty:
  1. Dependecy Injection: Kontenery Dependency Injection
  2. Dependecy Injection: Symfony – Kontener Usługi
  3. Dependency Injection: Czym jest jest Dependency Injection?
  4. Tworzenie nowego projektu w Symfony2 PR
  5. Zarządzanie szablonami email w Symfony

Jak wygenerować czysty projekt Symfony2?

Symfony2 nie jest jeszcze skończone, a jego wydanie planowane jest na marzec tego roku. Nie mogąc już dłużej czekać, zacząłem bawić się tym frameworkiem nieco poważniej.Ponieważ lubię wiedzieć co się dzieje, po kilku testach z gotowym szkieletem projektu (tzw sandbox) zapragnąłem wygenerować czysty.

Dependecy Injection: Symfony – Kontener Usługi

Do tej pory mówiliśmy o ogólnych pojęciach. Dwa wprowadzające rozdziały były bardzo ważne dla lepszego zrozumienia implementacji, o której będziemy wspominać w tym i w kolejnych rozdziałach. Nadszedł czas, aby zanurzyć się w komponent Kontenera Usługi Symfony. Inne posty:
  1. Dependecy Injection: Kontenery Dependency Injection
  2. Dependency Injection: Tworzenie usług z użyciem Buildera
  3. Dependency Injection: Czym jest jest Dependency Injection?
  4. Tworzenie nowego projektu w Symfony2 PR
  5. symfony project:deploy w trybie verbose