Miesięczne archiwum: Styczeń 2011

Symfony2 showcase

Na firmowym blogu http://xlab.pl zamieściłem post odnośnie mojej ostatniej prezentacji na temat Symfony2 – zapraszam do lektury :-) Post jest dostępny pod tym linkiem.

Dependecy Injection: Kontenery Dependency Injection

Kolejny rozdział tłumaczenia komponentu Dependency Injection. Tym razem zapoznamy się ze światem kontenerów DI, a także zobaczymy w jaki sposób kontenery wpływają na jakość późniejszego utrzymywania wieloobiektowego kodu. Zapraszam. Inne posty:
 1. Dependency Injection: Czym jest jest Dependency Injection?
 2. Dependency Injection: Tworzenie usług z użyciem Buildera
 3. Dependecy Injection: Symfony – Kontener Usługi
 4. Tworzenie nowego projektu w Symfony2 PR
 5. Zarządzanie szablonami email w Symfony

Dependency Injection: Czym jest jest Dependency Injection?

Symfony2 tuż za rogiem, więc wpadłem na pomysł żeby zabrać się za tłumaczenie dokumentacji ( wydanej na licencji Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported License. ) podstawowego komponentu na którym bazuje nowa wersja frameworka - Dependecy Injection. Przy moim poziomie znajomości angielskiego zapewne nie wyjdzie zbyt rewelacyjnie. Dlatego uwagi piszcie w komentarzach. Tłumaczenie starałem się przystosować do "polskich realiów" (cokolwiek miałoby to znaczyć), więc nie jest do końca wierne oryginałowi. Inne posty:
 1. Dependecy Injection: Kontenery Dependency Injection
 2. Dependency Injection: Tworzenie usług z użyciem Buildera
 3. Dependecy Injection: Symfony – Kontener Usługi
 4. Tworzenie nowego projektu w Symfony2 PR

Tworzenie nowego projektu w Symfony2 PR

Już niedługo (prawdopodobnie w pierwszej połowie marca) światło dzienne ujrzy stabilna wersja frameworka Symfony2. Już dziś nowe Sf dostępne jest jako wersja poglądowa, na której całkiem zgrabnie można ćwiczyć. Najprostszym sposobem, aby rozpocząć przygodę z nowym Sf jest skorzystanie z sandboxa czyli prekonfigurowanej wersji frameworka. Jednak wybór tej metody powoduje pewne trudności w aktualizowaniu źródeł (i zależności) z repozytorium git'a jak i pracę z tym SCM'em. Ja preferuję podejście ręcznego utworzenia nowego projektu, który spokojnie można sobie rozwijać na githubie :) Inne posty:
 1. svn:externals na przykładzie projektu w symfony
 2. Tworzenie repozytorium Subversion
 3. Dependency Injection: Tworzenie usług z użyciem Buildera
 4. Tworzenie pliku packages.xml
 5. Dependecy Injection: Kontenery Dependency Injection