SPUG Meetup #4

Zapraszamy na czwarte spotkanie Silesian PHP User Group w dniu 13 czerwca 2013 roku o godzinie 18:00. Odbędzie się ono w Centrum Kultury Studenckiej „Mrowisko” – w Gliwicach przy ulicy Pszczyńskiej 85.

Strona SPUG-u | Mapa Lokalizacji | Wydarzenie na Facebooku

Zaplanowane zostały 3 prezentacje:

 • Legacy Applications – Piotr Pasich / XSolve

  Ciągły i szybki rozwój rynku internetowego w ciągu kilku ostatnich lat spowodował rozrost architektur, frameworków i rozwiązań. Jednak wiele aplikacji wciąż opartych jest o przestarzały i nieelegancki kod, który nie korzysta z uznawanych w branży podstawowych wzorców projektowych, programowania obiektowego czy frameworków. Jednak aplikacje konstruowane bez uwzględnienia nowoczesnych metod mogą stanowić poważne zagrożenie dla konkurencyjności firmy. Prezentacja opisuje najlepsze rozwiązanie dla biznesu, jakim jest sukcesywne przepisywanie aplikacji do modułowej architektury opartej o nowoczesne frameworki PHP na przykładzie Symfony2, z naciskiem na najtrudniejsze elementy wdrażania strony technicznej tj.: dziedziczenie template’ów, routingu, sesji oraz modelu bazy danych.

 • Spec BDD w PHP – Kacper Gunia / Sensio Labs UK

  W trakcie prezentacji zostaną omówione założenia BDD (Behaviour Driven Development) oraz możliwości wykorzystania go na co dzień dzięki narzędziu PHPSpec2. Pokazane zostaną różnice w stosunku do klasycznego testowania aplikacji oraz przykłady wykorzystania w praktyce.

 • Spec BDD to za mało – Story BDD na ratunek – Leszek Prabucki / KNP Labs

  W trakcie prezentacji powiemy czym jest Story BDD oraz poznamy różnice między Story a Spec BDD. Omówimy jak te obie metodologie tworzą spójną całość na przykładach napisanych przy użyciu narzędzi dla języka PHP takich jak Behat i PHPSpec2.

Dzięki naszym sponsorom czekają na nas dodatkowe atrakcje:

 • Uczelniany Zarząd Samorządu Studenckiego – zapewni nam salę w CKS Mrowisko
 • Firma RES – sponsoruje darmowe wejściówki do Klubu Studenckiego Spirala
 • Sensio Labs UK – dostarczy darmowe piwo i pizzę dla wszystkich obecnych na spotkaniu

W związku z powyższym po części oficjalnej zapraszamy wszystkich rozmowy przy piwie i pizzy w klubie Spirala.

Komentowanie jest zakończone.